Jak snadno a ekologicky očistit gril

Grilovací rošty je vhodné dobře očistit ekologickým prostředkem jako je XON-forte.

Xon Forte je sprej na čištění grilu. Přípravek Xon-forte je ekologický a málo které přípravky na čištění grilu jsou opravdu tak účinné a zároveň šetrné k prostředí. Mnohdy lidé přemýšlí, jaký je dobrý domácí přípravek na čištění grilu, ale dle zkušeností můžeme jen doporučit profesionální XON-forte, protože je efektivní a ekologický. Sprej na čištění grilu musí být dostatečně silný, aby zvládl rozpustit velkou mastnotu a připečené zbytky jídla. Po vašem BBQ je na řadě čištění ploch grilu. Mezi příslušenství vašeho grilu by tak měl patřit XON-forte.

Jak vyčistit gril bez poškrábání?

Xon Forte rozpouští připečené zbytky jídla, které zůstávají na grilu. Jeho síla je znát hlavně při teplotě 40-60 °C, na kterou gril před čištěním nahřejte. 

Postup při čištění vašeho kontaktního, plynového nebo jiného typu grilu je snadný, pokud dodržíte jednu základní podmínku. Tou je rozehřát gril na 40-60°C. Ze zkušeností víme, že je-li gril nahřátý od sluníčka v letní den, je to naprosto dostačující pro dobré působení Xonu Forte. Pokud chcete čistit například jen mřížky grilu, použijte horkou vodu, kterou mřížku polijete nebo do níž jej namočíte. Poté oklepejte přebytečnou vodu a nastříkejte Xon-forte.

Postup čištění grilu pomocí Xon-forte

  1. Nahřejte gril (nebo rozehřátý od slunce, horké vody), pro čištění mřížky grilu - roštu grilu nahřejte tyto části. 
  2. Naneste Xon Forte - ideální je sprejový čistič s pěnou - tedy 750ml balení Xon-forte, které má zpěnovací pistoli místo spreje.
  3. Nechte působit čistič grilu asi 15 minut.
  4. Použijte vhodný kartáč nebo houbičku na dočištění.
  5. Omyjte dostatečným množstvím čisté vody.

RADA:

Pro snadnější omytí roštu grilu použijte jako podklad např. plech nebo nějakou rovnou podložku. Nastříkáte-li pěnu Xonu Forte na mřížku grilu, drží se déle než jen nastříkaný sprej k čištění, ale přeci jen pro delší dobu působení je vhodné mít rošt na ploše, ze které přípravek na čištění nesteče tak rychle.

Prostředek Xon-forte je vhodný pro čištění mastného grilu a to různých typů: kontaktního grilu, plynového grilu, roštu elektrického i plynového grilu Weber či jiných značek. Tento sprej si zamilujete.

Pro snadnou a rychlou přípravu grilu je ideální XON-FORTE EKOLOGICKÝ ODMAŠŤOVAČ A SILNÝ ČISTIČ. Uvolňuje mastnotu, bílkoviny, zbytky smažení a pečení z grilu, trouby, digestoře. Ekologický a bez zápachu. Nejen na gril nebo troubu, ale také na krb. Zvažujete-li čištění grilu sodou nebo pomocí čističů ze supermarketů. Xon-forte je ovšem jiný v tom, že je efektivně ekologický, tedy funkční a šetrný.

 

Kartáč na čištění grilu - plastový, odolný a vhodný k potravinám

Vhodný kartáč na čištění grilu je od výrobce Kobra. Padne skvěle do ruky a má drsnější a jemnější část. Jedná se o kombinovaný kartáč Kobra, který je plastový a ideální pro čištění grilu. Registrací do e-shopu získáte přístup k neveřejným cenám produktů a možnost jejich objednání.

Kartáč na čištění grilu či plotýnek snese teplotu až 134°C a je schválený pro potravinářské čištění. Lze ho totiž dobře dezinfikovat jak vysokou teplotou, tak také chemickým čištěním.

Alternativou může být tvrdý kartáč vhodný k čištění grilovacích mřížek a roštů, který je také do 134 °C. Nebo extra tvrdý plastový kartáč s tvrdostí ocelového kartáče, tzv. dráťák, ovšem platový. Doporučení těchto odolných kartáčů na gril je v případě, že byste potřebovali dočistit opravdu velké nánosy nečistot z grilu a nestačila vám houbička na gril a Xon-forte byste museli nanášet víckrát. Mechanické předčištění má v určitých chvílích velké opodstatnění.

 

xon-forte-na-gril_reklama

 

#brimi #brimicistidla #cistidla #dezinfekce #desinfekce 

#gril #xonforte #brilantneciste #ciste #eko #ekocistidla #tochces #koncentrat

#cistenigrilu #kartacnacistenigrilu #cistenirostugrilu #sprejnacistenigrilu #efektivniekologie