Nejlepší dezinfekce na ruce?

Dezinfekční gely a roztoky k dezinfekci mají různý efekt. Je potřeba dívat se na složení a deklarované účinnosti od výrobce. 

Virucidní účinek znamená, že je přípravek účinný proti virům. Obdobně jako baktericidní znamená účinnost proti bakteriím a fungicidní značí efekt dezinfekce proti plísním. Antibakteriální gely tedy nezaručují antivirový účinek, ale informují o tom, že působí proti bakteriím.

Virucidní dezinfekce jsou rozděleny na plně virucidní, které ničí 100% virů, a omezeně virucidní, tedy s efektem jen proti určitým druhům virů, kam mnohdy koronaviry můžeme zařadit. Vždy de nutné zjistit informace od výrobce z návodu nebo technických listů. Profesionální dezinfekce jsou určeny pro dezinfekci ve zdravotnických zařízeních nebo v potravinářských provozech, kde je kladen velký důraz na hygienu. Plně virucidní dezinfekce lze považovat za nelepší dezinfekce na ruce, protože mají celé spektrum účinku.

 

Vhodné jsou dezinfekční gely s dávkovačem. Kde není pumpa, je vhodné mít láhev s malým otvorem. Zpravidla totiž stačí 3 ml dezinfekce na jednu dávku pro dezinfikovaní obou ruk na jednu aplikaci. Popřípadě lze použít dezinfekční sprej v láhvi.

Dezinfekční prostředky na ruce mají různé spektrum účinku. Jaké je nejlepší dezinfekce na ruce? Je to ta s plným dezinfekčním účinkem, tedy plně virucidní dezinfekce.

Plně virucidní alkoholová dezinfekce na ruce Lerasept HD

Virucidní účinek testují odborné laboratoře. Dezinfekční roztok Lerasept HD je testován na plnou viruciditu, lze jej tedy považovat za nejlepší dezinfekci na ruce, kterou máme skladem. Je účinný proti všem virům již během 30 sekund. Lerasept HD je profesionální dezinfekce se složkou pro zpětné promaštění kůže. I když se jedná o alkoholovou dezinfekci, nevysouší pokožku tolik, jako jiné dezinfekce, které naší klienti používali. 

Lerasept HD 1L profesionalni dezinfekce alkoholova bezoplachova na ruce do potravinařstvi brimi

Druhou virucidní dezinfekcí je Isolda disinfection skin. Tento dezinfekční prostředek je také virucidní, omezeně virucidní, tedy působící proti viru způsobující covid-19. Jedná se o dezinfekční gel.  Gelová dezinfekce na ruce má výhodu, že nestéká z rukou.

isolda disinfection skin, dezinfekcni alkoholovy gel na ruce, brimi

Alkoholové dezinfekce jsou bezoplachové, nechají se na rukou zaschnout a nemusí se omývat vodou. 

profesionální mýdla na ruce

Pro správnou funkci dezinfekčních roztoků a gelů na ruce je ovšem nutné ruce nejprve dobře omýt vodou a mýdlem. Samozřejmě v určitých situacích toto není možné a dezinfekční gel nám plní právě funkci náhrady vody a mýdla. V profesionálním prostředí se bez omytí vodou a mýdlem před nanesením dezinfekce neobejdeme. Mýdlo doporučujeme Septasan. Je šetrné a dobře smývá nečistoty. Je bez parfému, a tedy vhodné do potravinářských provozů a kuchyní.

Septasan 1l profesionalni mydlo do kuchyně bez parfemu brimi

regenerační krém po používaní alkoholových dezinfekcí na ruce

Pro regeneraci pokožky je vhodné použít krém. Zde můžeme doporučit profesionální koncentrovaný krém Opyman. Je výživný, rychle se vstřebává a stačí ho malé množství. Je ideální také do potravinářských provozů, kde jsou ruce velmi namáhané dezinfekcemi a mytím nádobí v ruce. 

Opyman

K dostání je mnoho druhů, jako jsou běžně dostupné produkty například dezinfekční gel Sanytol na ruce, Septoderm gel na ruce, dezinfekční ubrousky a jiné. Alkoholové dezinfekční prostředky, které mají skutečně více než 62 % alkoholové složky by ze své podstaty měly účinkovat také proti koronavirům. Základem by ovšem mělo být testování, které si výrobce nechá na produkt udělat u specializované laboratoře. Domácí výroba dezinfekcí může být v nouzových chvílích opodstatněná, ale nemá schválené účinky ani vhodnost pro profesionální použití.

Brimi nabízí profesionální dezinfekce s ověřeným účinkem a krémy na ruce pro regeneraci pokožky.

 

ruce

 

 

#brimi #brimicistidla #cistidla #dezinfekce #desinfekce #alkoholovadezinfekce

#lerasept #lerasepthd #HD #brilantneciste #ciste #eko #ekocistidla #tochces #koncentrat

#dezinfekcenaruce #alkoholovadezinfekcenaruce #dezinfekcnigelnaruce